PUTOVANJE GOSPODINA OTPADIĆA

Projekt „Putovanje gospodina Otpadića“ međunarodni je eTwinning projekt u kojem sudjeluje pet obrazovnih srednjoškolskih ustanova. Osim hrvatskog predstavnika, V. gimnazije “Vladimir Nazor”, Split, u projektu sudjeluju talijanska škola ‘Liceo Scientifico „L. da Vinci“ di Trento’, sjevernomakedonska škola ‘SUGS Gimnazija Josip Broz Tito’, grčka škola ‘Pagkritio high school’ i španjolska škola ‘IES Alvar Nunez’. Glavni je cilj projekta dati odgovor na rašireni skepticizam o ispravnom putu otpada od mjesta odvajanja (u ovom slučaju školska ustanova) do gradskih prostora za odvajanje i recikliranje otpada. Uključene škole usporedno izvode korake projekta, te međusobno dijeleći iskustva, obogaćuju vlastito. Kao završni proizvod projekta izradit će se animirani video koji za cilj ima stečena znanja o mogućnostima odvajanja i reciklaže otpada na području uključenih gradova proširiti na lokalnu zajednicu. Stoga vjerujemo da ovaj projekt neće ostati samo na razini školskih ustanova, već da svoj utjecaj može ostvariti i unutar šireg prostora lokalne zajednice.

Logo za projekt koji predstavlja našu školu izradila je učenica Magdalena Šušnjara, 2.b

Plakat za projekt koji predstavlja našu školu izradile su učenice Laura Malenica, Katja Vuković i Fani Listeš, 2.a