Vrednovanje nastavnika od strane učenika

Želeći kontinuirano i na različite načine raditi na poboljšanju kvalitete nastave u našoj školi, ove je školske godine osmišljena anketa za učenike kojom su pozvani da vrednuju način rada svojih nastavnika koji su im predavali ove školske godine.

 

Svaki je nastavnik nakon završetka nastavne godine dobio vlastite rezultate i povratnu informaciju o tome kako njih i njihov način rada doživljavaju učenici, a rezultati će se koristiti za samovrednovanje.

Prilika je to i da nastavnici svojim primjerom učenicima pokažu kako pohvale mogu ojačati nečiju motivaciju za rad te kako prihvatiti konstruktivnu kritiku te iz nje učiti i napredovati.

Ne bude li nenadanih prepreka, namjera je da se ova završna anketa uvede kao standard u našoj školi tim više što su gotovo svi naši učenici usmjereni na nastavak obrazovanja na najrazličitijim fakultetima koji već godinama imaju ovakvu ili sličnu praksu.

                                                                   Školska psihologinja:

Željka Friganović Jerončić, prof.