OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA SIGURNIJEG INTERNETA

Obzirom na ubrzan razvoj tehnologije i njen utjecaj na svakodnevnicu, promicanje savjesnog korištenja Interneta i upravljanje informacijama u javnoj komunikaciji postaje obveza svakog pojedinca za odgovornu upotrebu online tehnologija i mobilnih uređaja.

Ove godine Međunarodni Dan Sigurnijeg Interneta obilježavamo 9. veljače. Zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovanjem u anonimnoj anketi doprinijeli ostvarenju sljedećih ciljeva:

 

-osnovom dobivenih rezultata, u okviru satova razrednog odjeljenja, izmjenjivati stavove i iskustva o načinima unaprjeđenja vlastite sigurnosti u virtualnom okruženju,

-utvrditi potrebe i moguće načine kontrole u duljini provođenja vremena pri korištenju Interneta.

Odgojna zajednica mladih naraštaja širi se iz stvarnog u virtualni svijet. Stoga, osnaživanje kritičkog mišljenja te razvijanje samokontrole pridonosi obnavljanju kriterija vrijednosti i odmicanje od kulture banalizacije u stvarnom i virtualnom svijetu.