Plastična (noćna) mora

U školskoj godini 2019./2020. naša je škola sudjelovala u natjecanju „Plastična (noćna) mora“ organiziranom u sklopu projekta „Otpad nije smeće!“ čiji je nositelj bio Grad Split u suradnji s Udrugom za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Kohezijskog fonda.

Cilj natjecanja je bio promocija smanjenja stvaranja plastičnog otpada u svakodnevnom životu. Zadatak učenika osnovnih i srednjih škola s područja grada Splita bio je izrada kreativnih stvari od prethodno prikupljenog otpada, pod vodstvom njihovih razrednika/nastavnika.

Uradci naših učenika, kojim smo sudjelovali u natjecanju u kategoriji od 1. do 4. razreda srednjih škola, prezentirani su i u našoj školi:

2. prosinca 2019. godine u središnjici Gradske knjižnice Marka Marulića održana je svečanost proglašenja pobjednika i dodjela nagrada školama – sudionicima natjecanja pod nazivom „Plastična (noćna) mora“. Više možete pogledati na:

https://www.split.hr/clanak/odrzano-proglasenje-pobjednika-natjecanja-plasticna-nocna-mora